Dla kogo jest ten blog?
Zebrałam tu odpowiedzi na najczęstsze pytania, ale nie wyczerpują one Twojej ciekawości, napisz do mnie – maila znajdziesz w sekcji "Kontakt".
To kim właściwie jesteś?
Nazywam się Joanna Kocik. Przez 13 lat pracowałam w największych polskich redakcjach internetowych – m.in. w TVN24 i Wirtualnej Polsce. Byłam redaktorką i media workerką, a potem wydawczynią. Czyli najpierw przez kilka ładnych lat pisałam newsy, robiłam wywiady, montowałam wideo i spisywałam rozmowy, a potem przez kolejnych kilka redagowałam, poprawiałam i wypuszczałam na stronę teksty.

Moje ostatnie stanowisko w mediach to wydawczyni strony głównej w WP. Potem zajęłam się content writingiem i strategią kontentową w startupach. Czyli, w uproszczeniu, budowaniem firmowych blogów i dystrybucją treści na różnych kanałach.
Dlaczego mam uczyć się akurat od ciebie?
Słowa to moja supermoc. Napisałam tysiące tekstów, od krótkich newsów po reportaże. Prowadziłam też podróżniczego bloga, wydałam dwa tomy poezji i tom opowiadań oraz powieść kryminalną, nagrywam podcast. Skończyłam nawet studia podyplomowe z creative writing, prowadziłam warsztaty, tworzyłam content dla znanych marek. Wiem, jak powinien wyglądać dobry tekst. Dzisiaj chcę się podzielić tą wiedzą.
To czego nauczę się z tego bloga?
Pokażę ci, jak tworzyć lepsze treści, jak przygotować się do wywiadu i jak go przeprowadzić. Podpowiem, gdzie szukać tematów, dlaczego warto mierzyć efekty swoich działań i jak wykorzystać jedną treść na wielu kanałach. Będzie też sporo o samym języku, poprawności i redakcji tekstu. Obiecuję same praktyczne rady – żadnego lania wody.
Czyli dla kogo jest ten blog?
Dla wszystkich, którzy chcą lepiej pisać: dziennikarzy i dziennikarek, redaktorów i redaktorek, media workerów, content writerów i writerek, twórców internetowych, blogerów i wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę z tworzeniem treści.
A dla kogo nie jest?
Nie znajdziesz tu sposobów na optymalizację tekstów pod SEO ani porad jak napisać powieść. To nie jest typowy blog marketingowy – tutaj skupiamy się na podnoszeniu jakości treści i jej jak najlepszym wykorzystaniu, a także wszystkich praktycznych aspektach tworzenia tekstu.
Czy można skonsultować z tobą swój tekst?
Można! Informacje na ten temat znajdziesz poniżej.
Kontakt
Masz pytania? Chcesz skonsultować ze mną swój tekst? Napisz do mnie albo postaw mi wirtualną kawę i pogadajmy!

Chcę postawić wirtualną kawę
kontakt@joannakocik.com
Klikając "wyślij" wyrażasz zgodę na przetwarzane danych przez administratora strony joannakocik.com, zgodnie z polityką prywatności.
Nie przegap kolejnego posta!
Zapisz się na newsletter i dwa razy w miesiącu otrzymuj ode mnie napakowany wiedzą list.

Zapisując się na newsletter, wyrażasz zgodę na przetwarzane danych przez administratora strony joannakocik.com, zgodnie z polityką prywatności.
Ten serwis korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności.
Zaakceptuj
Made on
Tilda