Witaj w stadzie
Wprowadzenie do kobiecego kręgu


Witaj,

cieszę się, że tu jesteś. Jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że nie jesteś tu przypadkiem – bo to, czego szukasz, szuka także Ciebie.

Jeśli w głębi serca tęsknisz za czymś, co trudno nazwać – przyjdź.

Jeśli chcesz zobaczyć, jaka jesteś tak naprawdę – przyjdź.

Jeśli pragniesz jakościowych spotkań i wartościowych rozmów
we wzajemnym szacunku – przyjdź.

Jeśli nigdy nie siedziałaś w kręgu – przyjdź, zobacz, jak to jest.

Jeśli zasiadasz w kręgach od dawna – przyjdź, wesprzyj nas swoją mądrością, obecnością, intuicją.
7 spotkań w kręgu kobiet
Tej wiosny zapraszam Cię na cykl 7 spotkań w kobiecym towarzystwie. Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi. W głęboki, a jednocześnie delikatny sposób popracujemy nad tematami takimi jak przynależność, kreatywność, seksualność, ciało, emocje, związki, pewność siebie.

W bezpiecznej przestrzeni będzie czas na rozmowę, medytację, pracę z oddechem, ruch, muzykę i rytuał.

W pełnej akceptacji tego, jaka jesteś naprawdę.
Co zyskasz?
 • Doświadczysz nowych rzeczy
  Poznasz techniki i praktyki, które będziesz mogła zastosować w codziennym życiu. Nauczysz się trzymać przestrzeń dla innych. Doświadczysz rytuałów i bycia z innymi kobietami w bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni.
 • Zadbasz o siebie
  "Witaj w stadzie" to cykl, który wesprze Cię w relacji z Twoim ciałem, seksualnością i świadomością. Zostaniesz zauważona i wysłuchana, bez oceny i rad. Zostaniesz uhonorowana jako kobieta, wzmocniona i utulona.
 • Spędzisz czas w jakościowy sposób
  Zamień wieczór z Netflixem na wartościowy wieczór w towarzystwie innych kobiet, które dzielą Twoje pragnienia, lęki i obawy. Odpoczniesz. Dostaniesz wsparcie, podniesiesz swoją energię i zredukujesz stres.
Witaj w stadzie: program
19.03-14.05. 2024

Na cykl składa się siedem spotkań w kręgu kobiet.
Dokładne informacje na temat przebiegu zajęć otrzymasz ode mnie przed każdym spotkaniem.
19 marca,
18.30-20.45
19 marca,
18.30-20.45
Inicjacja
Czym jest krąg? Dlaczego i po co zasiadamy w kręgu? Dlaczego siedem spotkań?
Zasady kręgu i trzymanie przestrzeni. Rytuał inicjacji i przyjęcia do stada.
Popracujemy z tematem przynależności, akceptacji i intuicji, a brzydkie kaczątko przemieni się w łabędzia.
26 marca,
18.30-20.45
26 marca,
18.30-20.45
Rytuał róż (pełnia)
Porozmawiamy o kobiecej przyjemności, dotyku i czuciu. Naszymi towarzyszkami będą róże, które wykorzystamy w rozpieszczającym zmysły rytuale. Wejdziemy tym razem trochę głębiej – w temat zmysłowości i seksualności – w pięknej energii pełni księżyca.
9 kwietnia,
18.30-20.45
9 kwietnia,
18.30-20.45
Misterium świętej krwi (nów)
Jak poprawić relację ze swoim cyklem miesięcznym? Jak poczuć się lepiej i w naturalny sposób złagodzić PMS? Zrozumiesz swój cykl, nauczysz się planować swój miesiąc zgodnie z naturalnym rytmem i spojrzysz na swoją krew inaczej niż dotąd. Będziemy pracować z energią ziemi i nowiem księżyca. Ukochamy się, utulimy, odpoczniemy.
16 kwietnia,
18.30-20.45
16 kwietnia,
18.30-20.45
Oddech
Popracujemy z archetypem wojowniczki i zajmiemy się tematem blokad w ciele. Doświadczysz kilku odmiennych praktyk oddechowych – zobaczysz, jak to jest oddychać w jednym rytmie z innymi osobami w kręgu i nauczysz się regulować swój układ nerwowy za pomocą prostych ćwiczeń.
23 kwietnia,
18.30-20.45
23 kwietnia,
18.30-20.45
Ekstatyczne kakao (pełnia)
Ceremonia z medycyną tradycyjnego surowego kakao. Wyjaśnimy, czym jest ceremonialne kakao, jak je przygotowywać, jak pić, jakie korzyści niesie. Zobaczysz, jak to jest "otwierać swoje serce", doświadczysz wszechogarniającej błogości i uczucia "bliss". Będzie też miejsce na dziki taniec i ekstatyczną ekspresję.
7 maja,
18.30-20.45
7 maja,
18.30-20.45
Kąpiel w dźwiękach (nów)
Sesja uzdrawiania dźwiękiem przy akompaniamencie żywych instrumentów oraz praktyka jogi nidry, pozwalająca wejść w stan głębokiego relaksu i autohipnozy. Rozpuścimy napięcia, złagodzimy przebodźcowanie i doświadczymy poszerzonego stanu świadomości. Przy odrobinie skupienia spotkasz swoje wyższe ja.
14 maja,
18.30-20.45
14 maja,
18.30-20.45
Celebracja
Praktyka aktywacji głosu, która pozwoli Ci usłyszeć Twój prawdziwy głos. Nie trzeba umieć śpiewać, nie o śpiew tu chodzi! Popracujemy nad pewnością siebie, wyrażaniem siebie i swoich emocji. Domkniemy cały proces i stworzymy pomost do codziennego życia, tak by energia kręgu dalej w Tobie pracowała.
Witaj w stadzie
Wprowadzenie do kobiecego kręgu 19.03-14.05. 2024

Cykl 7 spotkań: 390 zł. Tylko 12 miejsc!
Możliwość przyjścia również na pojedyncze spotkanie (70 zł)

Klub Mistrzów
(metro Imielin)
ul. Szolc-Rogozińskiego 4, 1 piętro

Więcej o miejscu i wskazówki dojazdu
ZAPISY
Warunkiem gwarancji miejsca w kręgu "Witaj w stadzie" jest zapisanie się i wpłata zaliczki. W kręgu jest miejsce dla 12 kobiet.

Zapisy możliwe są:

pod numerem telefonu/Whatsapp: + 48 509 112 422

mailem: kontakt@joannakocik.com

przez Messenger: facebook.com/joannaninasamay/
Joanna Kocik (Nina Samay)
Facylitatorka kręgów kobiecych
Głęboko wierzę, że możemy rozwijać się duchowo w nurcie humanistycznym, niezwiązanym z żadną religią. Wierzę w uniwersalne wartości, które chcemy zapraszać do swojego życia. Wierzę, że na głębokim, nieuświadomionym poziomie wszystkie pragniemy tego samego.

Moja rozwojowa podróż zaczęła się dwanaście lat temu w Peru, kiedy po raz pierwszy poczułam, jak ziemia wibruje od energii i pulsuje tak, że jedynym wyjściem było położyć się na niej i temu oddać. Leżeć na trawie i wchłaniać. Czerpać.

Gdzie po raz pierwszy poczułam, że Matka Ziemia to nie jest tylko konstrukt, ale potężna siła, z którą można się połączyć, której zapach można wdychać. Której bicie serca można poczuć.

Ale długo się przed takim postawieniem sprawy broniłam. Bo przecież racjonalne umysły tak nie myślą. Bo przecież "praca z energią" to jakieś ezo czary mary. Kręgi? Tantra? No przecież to nie dla mnie.

Ale ziarno zostało zasiane i zaczęło kiełkować.

Kiełkowało mimo tego, że prowadziłam tryb życia mało sprzyjający rozwojowi duchowemu. Przez wiele lat byłam dziennikarką i pracowałam dla wielkich korporacji. Żyłam szybko. Miałam jeden przelotny związek za drugim. Romanse, przygody, kończące się zwykle siedzeniem w kącie między ścianą a lodówką. Kompensowałam sobie wszystko zakupami, imprezami, serialami i kieliszkiem wina co wieczór. Ciało było maszyną, która miała działać. Bolesne i nieregularne miesiączki? Łykałam tabletki antykoncepcyjne i zapominałam o problemie.

Moja historia potoczyła się dość typowo: wypalenie zawodowe, depresja, wyniszczający romans, samotność, terapia. Wyjechałam z Polski. 1,5 roku jeździłam po świecie, ale nie znalazłam tego, czego szukałam.

Znalazłam to dopiero, kiedy pozwoliłam temu ziarnu wzrastać, kiedy odważyłam się zmienić swoje życie od wewnątrz, a nie od zewnątrz.

Moja podróż prowadziła przez jogę, kreatywne pisanie, taniec, muzykę, kręgi kobiet, ceremonie, rytuały i medycynę świętych roślin. Odkryłam, że mam dar niesienia dalej wiedzy, którą zyskałam przez te wszystkie lata. Dar trzymania przestrzeni. Że umiem towarzyszyć innym w ich podróży, otwierając drzwi, przez które mogą przejść.

Nie jestem tu po to, by do czegokolwiek Cię przekonywać. Jestem tu, by zapewnić Ci przestrzeń, w której będziesz mogła doświadczać siebie i relacji z innymi kobietami w jakościowy sposób. Byś mogła poczuć się silna, sprawcza, kobieca. Byś mogła być sobą, cokolwiek to dla Ciebie znaczy.

Otworzę Ci drzwi, byś mogła przez nie przejść.

Jestem certyfikowaną facylitatorką kręgów kobiecych na ścieżce świadomej kobiecości. To znaczy, że mam teoretyczne i praktyczne przygotowanie oraz odpowiednie narzędzia do pracy z kobietami w kręgach.

Wykorzystuję techniki zaczerpnięte z jogi i pranajamy, biodanzy, tantry i psychologii jungowskiej. Moimi nauczycielami byli i są Cristiano Martins, Uria Tsur, Aiste Anandi, Usha Anandi, Shachar Caspi oraz curanderos i babalaos, których poznałam w podróżach.

Oferuję prywatne ceremonie i rytuały przejścia dla kobiet.
Szkolę się w nurcie menstrual cycle awareness i holistycznego podejścia do relacji z cyklem miesięcznym.
Opinie
 • Magda
  "Okazuje się, że nie musisz się z kimś znać jak stare konie, by czuć się przy kimś swobodnie. Nie musisz z kimś z niejednego talerza jeść, by zaufać i dać się prowadzić. Możesz kogoś widzieć pierwszy raz na oczy, a okazuje się, że ta osoba obdarzy Cię ciepłem, opieką, empatią, jaką nawet najbliżsi Ci nie dadzą. Tak właśnie działa Asia. Przy całym moim sceptycyzmie, ostrożności, Asia buduje przestrzeń energetyczną, w której po prostu chce się być, mówić, przeżywać. Dziękuję Ci Asiu – wiem, że każdy warsztat z Tobą będzie jak otwarcie szeroko okna."
 • Agata
  "Asia to prawdziwa mistrzyni ceremonii i przewodniczka stada. Potrafi z naturalnym wdziękiem wprowadzić do swojego, mistycznego świata oraz poprowadzić innych w procesie. Nadaje formę, przewodzi, wspiera - z czułością i wyczuciem, sprawiając, że czujesz się bezpieczna i wysłuchana. Z niezwykłą energią wprowadza w świat duchowości, gdzie płynący czas przestaje mieć znaczenie, a człowiek może po prostu być blisko siebie i innych. Po ceremonii czułam zupełnie inną energię i ogromną chęć do działania. Asia zadbała o mnie w kolejnych dniach, dając wskazówki jak zintegrować cały proces. Przyszłam nie wiedząc czego oczekiwać, wyszłam z niezapomnianym doświadczeniem, przepełniona siostrzaną miłością i lekkością w sercu - odblokowana, pełna kobiecej energii kreatywności i nowych pomysłów, które już wcielam w życie!<3"
Ceremonie i rytuały
Organizuję i prowadzę prywatne ceremonie
i rytuały dla kobiet. Jeśli chciałabyś otrzymać więcej informacji – napisz do mnie.
Prywatne ceremonie kakao
Ceremonie kakao dla grup, firm, rodzin. Spotkanie obejmuje wprowadzenie do medycyny kakao, przygotowanie napoju, medytację prowadzoną, pracę z intencją i taniec.
Ceremonie dla przyszłych mam
Ceremonialna alternatywa dla "baby shower". Spotkanie zawiera wspólne malowanie mandali, masaże, tworzenie amuletu dla mamy, ceremonię kakao, relaksację z jogą nidrą, muzykę. Szczegóły do ustalenia.
Rytuały przejścia dla kobiet
Celebracja pierwszej miesiączki, uzdrawianie relacji z cyklem miesięcznym, celebracja menopauzy i wejścia w energię Królowej, ceremonie ognia i wody, sesje 1:1.
Ceremonie mocy dla kobiet
Grupowe, weekendowe ceremonie mocy z pogłębioną pracą i programem dostosowanym do potrzeb uczestniczek.
FAQ
 • Marta:
  Nigdy nie siedziałam w kręgu i nie wiem zbyt wiele o takich spotkaniach. Trochę się obawiam. Czy to będzie warsztat dla mnie?
  Joanna:
  Jeśli nie siedziałaś nigdy w kręgu, tym bardziej Cię zapraszam do przyjścia i spróbowania. To może być zupełnie inna forma spędzania czasu niż te, które znasz – i warto jej doświadczyć. Kobiece kręgi istnieją od tysiącleci. Spotykamy się, by dzielić się tym, co dla nas ważne, być razem, śmiać się i płakać.

  Warsztat startuje z poziomu dostępnego dla wszystkich. Nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia w duchowych praktykach – wystarczy otwarte serce i umysł.
 • Maja:
  Jak wyglądają kwestie praktyczne? Jak dojechać, co zabrać ze sobą?
  Joanna:
  Zajęcia odbywają się w Klubie Mistrzów, ulica Szolc-Rogozińskiego 4, 1 piętro, 800 m od Metra Imielin. Zarezerwuj sobie, proszę czas, by być 10-15 minut wcześniej, pójść do toalety, napić się herbaty. Szanujemy swój czas! Nie wychodź też wcześniej z zajęć – ważne jest rozpoczęcie i zakończenie razem. Przed każdym spotkaniem dostaniesz ode mnie szczegółowe informacje na temat warsztatu. Jeśli jesteś w ciąży, nie wszystkie praktyki mogą być dla Ciebie właściwe – daj mi proszę znać.
 • Ola:
  Ja jestem strasznie racjonalna, czy to jest miejsce dla mnie?
  Joanna:
  Możesz na co dzień być do bólu racjonalna, możesz funkcjonować w męskim świecie, możesz być bardzo w głowie – dla Ciebie też jest tu miejsce. Ten warsztat będzie dla Ciebie tym, czym zechcesz, aby był – to przestrzeń dla Ciebie. Może nie jest łatwo zrobić ten pierwszy krok, by wyjść z głowy, ale jeśli czytasz ten tekst, to znaczy, że jesteś gotowa.
 • Hania:
  Czy można przyjść tylko na pojedyncze, wybrane spotkania?
  Joanna:
  Tak, oczywiście – jest taka możliwość. Jednak gorąco zachęcam Cię do całej podróży i zaufania procesowi. Docenisz to po naszych 7 spotkaniach. Dają Ci one pełen przekrój przez najważniejsze aspekty kobiecości i pozwalają na stopniowe zanurzanie się głębiej w praktyce. Możesz przyjść na pierwszy krąg i zdecydować, czy zostajesz. Pojedyncze spotkanie kosztuje 80 zł.
 • Zosia:
  Ja może bym nawet chciała, ale mam wątpliwości. Poza tym to spora inwestycja...
  Joanna:
  Owszem, masz rację – jest to inwestycja – inwestujesz w siebie i to Ci się zwróci. Krąg ma charakter warsztatu, a wszystkie materiały są już wliczone w cenę – kakao, olejki, kadzidła, kwiaty, karty pracy dla Ciebie. Jeśli masz wątpliwości lub trudną sytuację materialną, napisz do mnie – umówimy się na rozmowę i wszystko przegadamy.
Made on
Tilda